Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

TiLT: Eerste editie literair festival

Paula Anguita Van der Schaaf, donderdag 10 maart 2011

“Tilt belooft een groot feest te worden”, zo meldt initiatiefnemer Frank van Pamelen. “Met een vol en veelzijdig programma in vrijwel alle zalen van De NWE Vorst. Het programma is, midden in de Boekenweek, opvallend actueel en aantrekkelijk. Theater De NWE Vorst bruist één lange avond lang van de boeken.”

Naast landelijke coryfeeën die deze avond zullen komen, krijgt ook jong, regionaal talent een kans. Dichters, performers, filmers, muzikanten, theatermakers. Alles komt op zaterdag 19 maart bij elkaar op TiLT, een nieuw literair festival in Tilburg.

Ernest van der Kwast, van Mama Tandoori, heeft een dagelijkse column op nrc.nl. Vic van de Reijt komt met zijn kersverse biografie over Elsschot. Rob Wijnberg timmert aan de weg als hoofdredacteur annex columnist van NRC-Next.

Maar ook talent uit Tilburg krijgt alle ruimte. Dichter-performer Martijn Neggers 23 komt met zijn muzikale vrienden van ‘Voor Alsnog Live’. De Tilburg CowBoys lanceren hun bijzondere project Book to Be. Er is nieuw Tilburgs poëzietalent, doorlopend theater van de Fontys Academie voor Drama en muzikale omlijsting van Jan Wirken, Bert Palinckx en Henk Koekkoek. Verder spelen bezoekers de hoofdrol in een film (die ter plekke wordt opgenomen, gemonteerd en vertoond), en komt DJ Opstelten met lekkere muziek om het TiLT-feest tot ver na middernacht compleet te maken.

Een bijzonder onderdeel is ook de uitreiking van de tweejaarlijkse Prijzen der Brabantse Letteren. Een provinciale prijs, uitgeloofd door het BKKC. Tijdens TiLT worden de winnaars bekendgemaakt van de Schrijversprijs 2011, de Publieksprijs en de nieuwe Jeugdliteratuurprijs. Waarna de trotse trofeehouders meteen geëerd worden met een muzikale act en een theatrale monoloog.

  • Kaarten zijn voor € 15 te koop via www.tilt.nu, bij Boekhandel Livius en bij de Bibliotheek Tilburg Centrum.
  • Theater De NWE Vorst, Tilburg
  • Zaterdag 19 maart, van 20.00 tot 2.00 uur

Geen gerelateerde berichten.

Cultuur Evenement BKKCboekElsschotErnest van der KwastFrank van PamelenliteratuurMartijn NeggerspoëziePrijzen der Brabantse LetterenRob WijnbergTheater De NWE VorstTilburg CowboysTiLTVic van de ReijtVooralsnog Live

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Zoeken op Tilburgers.nl

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

Tilburgers Weekoverzicht

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.

advertentie


Ceremonie spreker in Tilburg en omgeving
Voor bruiloften en liefdesceremonies die passen bij wie jullie zijn. Met extra oog voor de allerkleinste gasten, die vaak zorgen voor net dat extra beetje magie.
Mail naar: lola@unique-bond.nl

Veel gelezen berichten:

  • Winst LST en verlies Groen Links-PvdA in Tilburg
  • Nieuwe woonwijk ‘De Akkers’ in…
  • Sneller met de bus naar Den Bosch en Waalwijk
  • Overzicht Stembureaus 2026 Tilburg
  • Renovatie 100-jarige draaibrug Piushaven…
  • T-meter 2026: Tilburgers geven hun buurt…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 14
  • LST draagt Eric de Bie voor als verkenner…
logo gastbijdrage
Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Recente reacties

  • I van Puijenbroek op Paul Watty vereeuwigd met eigen tegel in Tilburgse Walk of Fame
  • Martin van Brakel op Toen kwamen ze voor mij…
  • Desiree Mutsaers op College Tilburg weerspreekt onrust: “Geen inkrimping van de zaterdagmarkt”
  • Guus van Schie op Destijds: 1975 Statenlaan en Westermarkt
  • Miranda Meeuwsen op Verkenner Meindert Smallenbroek adviseert: “Meest kansrijke coalitie bestaat uit GroenLinks/PvdA, VVD, D66 en CDA.”

Advertentie

Label Goei Eete Ophaalpunt

RSS Bewonersbrieven Gemeente

  • Aanpassing geluidsregels evenementenlocatie Het Laar donderdag 16 april 2026
  • Bevrijdingsconcert in de Piushaven dinsdag 5 mei 2026 donderdag 16 april 2026
  • Stand van zaken AZC Spoorlaan 446-448 donderdag 16 april 2026
  • Uitnodiging voorlopig ontwerp Wegastraat en omgeving woensdag 15 april 2026
  • Sluiting parkeerterrein Galjoenstraat dinsdag 14 april 2026
  • Meedenken over speel- en sportplekken in de Blaak maandag 13 april 2026
  • Wijk Opruimactie Kruidenbuurt vrijdag 10 april 2026
  • Denk mee over mogelijke nieuwe speelplek bij Glanerbeek vrijdag 10 april 2026

Handige websites

  • Afvalkalender Tilburg
  • Bekende Tilburgers
  • Meeluisteren Gemeenteraad
  • Neerslagradar Tilburg
  • Ondersteuning en zorg in Gemeente Tilburg
  • Sociale Raad Tilburg
  • Tilburg helpt –
  • Tilburg in Google Timelaps

Wij werken samen met:

Logo Stadsnieuws

Zoeken Tilburgers.nl

Personeels-Ingang

Link naar het dashboard, alleen voor personeel.

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes