Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Lowbudget-theater Bleyemakerij De Boemel 76 opent haar deuren

Paula Anguita Van der Schaaf, woensdag 10 september 2014maandag 14 februari 2022

boemel weekendNa maanden stevig bouwen en opknappen is de Tilburgse Spoorzone een bijzondere locatie rijker: Bleyemakerij Boemel 76, een lowbudgettheater met een geheel nieuw concept. Het komende weekend gaan de deuren open 26, 27 en 28 september is er een groots gevarieerd gratis programma.

Met de naam ‘Boemel’ verwijst Gerard Korthout, een van de initiatiefnemers, op een ludieke wijze naar dit bijzondere pand in de Spoorzone en 76 naar het nummer op de gevel. Gerard Korthout vertelt er over: “Allerlei groepen met leuke creatieve bedenksels kunnen zich bij ons aanmelden om hier iets te gaan doen, je moet het zien als een soort community-gebouw. We hebben wel een kantine, maar zeker geen openbare horeca, dus het gaat altijd om leuke besloten evenementen. Alles is hier mogelijk, maar alleen op afspraak.

boemel 76 tangoDe ruimte heeft een podium met een vuurrood theatergordijn, een prima geluidinstallatie en aan de voormalige hefinstallatie aan het plafond hangen twee beamers die op de witte muren kunnen projecteren. Mensen kunnen hier terecht om teambuildingsdagen, kookworkshops, mini-theater, zanggroep of vergadering te organiseren. Maar ook kunnen bands een try-out organiseren voor een besloten publiek, of een filmdag, eigenlijk alles wat te bedenken valt. Gerard: “Ik vind het leuk als iedereen met een ‘big smile’ de tent verlaat, dat ze blijer de deur uitgaan dan ze binnengekomen zijn. Boemel 76 is een lowbudget-theater, zonder poespas en goedkoop.”

boemel76BOEMEL76 Bleyemakerij: verzamelgebouw in Hal 76 Spoorzone Tilburg waarin zes community’s zijn verenigd ter lering en vermaak:

  • Bondgenootschap T-Benefiet;
  • Ondernemers Station Tilburg;
  • Educatief Centrum Mens en Werk;
  • Multimedia Studio T-Live,
  • Entertainment LAB013;
  • Learning Events Factory Brabant

Gerard KorthoutOver zijn achtergrond vertelt Gerard: “Ik kom uit Berkel-Enschot, dat nu 850 jaar bestaat, en ik heb vroeger betaald voetbal gespeeld bij Willem II. Daarna ben ik organisatie-advies en trainingen gaan geven aan bedrijven. Vanaf mijn dertigste ben ik ook muziektheater gaan geven, toegespitst op bedrijfsevenementen en leer-trainingen. In Riel had ik het ‘Atelier van Bourgondië’, maar dat groeide uit de jas. De Spoorzone is interessant, het is het Berlijn van Brabant, hier mag meer, het staat nog in de beginfase en er is ruimte om te ontdekken.” En over de inrichting: “We hebben alles laten maken door Woodworks, dat binnenkort hier tegenover zich gaat vestigen.”

Gerard heeft nog een idee: “Ik zou het fantastisch vinden om hier een dorpengame te organiseren, een fenomeen dat nog niet eerder in een stad is gedaan. Het is een uitvoerende puzzeltocht, waarbij teams tot maximaal 25 personen opdrachten krijgen op allerlei vlak: artistiek, muzikaal, theater, enzovoort. De prijsuitreiking volgt dan een paar weken later. Een erg leuk spel en ideaal om te doen in de Spoorzone.”

Geen gerelateerde berichten.

Cultuur Evenement Bleyemakerij De Boemel 76Gebouw 76Gerard KorthoutSpoorzone

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Reacties (2)

  1. ad kolen schreef:
    dinsdag 21 oktober 2014 om 14:02

    VRAAG ! Hoe komen de gasten op deze unieke plek ? Is er een uitgebeide route-beschrijving? Meeste mensen van buiten Tilburg komen met de auto. Waar is de beste parkeer gelegenheid?
    Dit alles met het oog op de event van 23 november, met Jacques Mees in de hoofdrol…..

    Groet,

    Ad Kolen
    kolen123@hetnet.nl

  2. Ad kolen schreef:
    woensdag 8 oktober 2014 om 19:51

    Super locatie !
    Alleen heel moeilijk te vinden……..

    Kunt u een routebeschrijving geven?

    Groet ,
    Ad kolenp

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 33
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35
  • Open Monumentendag in Tilburg: 12 en 13 september

Recente reacties

  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen
  • Dirk op Windpark Kattenberg aan de A58 in werking
  • Anne Akkermans op Gastbijdrage – Ome Nol
  • Jan van der Rijk op Vier Tilburgse café’s in Café top-100
  • Cindy van Helvoirt op Bokhamer Blues als origineel protest

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Proef met laadtegel vlak bij Groenlostraat 6
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes Westerpark noord en zuid
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushalte Westermarkt west
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushalte Offenbachstraat zuid 
  • Er komt een HOV-buslijn bij bushaltes ETZ TweeSteden oost en west 
  • Kom op woensdag 16 september naar het Boscafé over werkzaamheden in Park Ter Roomley
  • Jan van Rijzewijkstraat wordt fietsstraat

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes