Skip to content
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

  • Home
  • Politiek
    • Werk
    • Bouw en Vastgoed
    • Economie
    • Verkeer
  • Cultuur
    • Historie
    • Evenement
  • Sociaal en samenleving
    • Natuur, Milieu & Dieren
    • Onderwijs
    • Zorg
    • Wonen en wijken
    • Sport
  • Rubrieken
    • Destijds…
    • Foto van de Week
    • Het Weer
    • Opinie
    • Gastbijdrage
  • Colofon
Tilburgers.nl
Tilburgers.nl

Registeraccountant: Tilburgs begrotingstekort over 2012 is €227 miljoen

Paula Anguita Van der Schaaf, vrijdag 30 november 2012vrijdag 22 april 2016

Leo Verhoef, een registeraccountant uit Wijk bij Duurstede, die al jaren de begrotingen van diverse Nederlandse gemeenten doorrekent, luidt opnieuw de klok. In een brief die hij op 23 oktober 2012 schreef aan de gemeenteraad van Tilburg stelt hij dat de gemeente Tilburg in werkelijkheid een tekort moet verwachten van ruim €227 miljoen over 2012 en ruim €37 miljoen over 2013. Hij komt op deze bedragen door het eigen vermogen te vergelijken tussen 1 januari en 31 december van elk jaar.

In zijn brief aan de raadsleden van Tilburg schrijft Leo Verhoef ook: “Dat betekent dat het gemeentebestuur een nadelig saldo van opbrengsten en kosten over 2012 verwacht van € 227.243.000. Was u dat al medegedeeld? Hoe verhoudt dit bedrag zich tot de door u goedgekeurde begroting(swijzigingen)?”

En ook: “Het betekent dat kosten als personeelskosten en verschillende onderhoudskosten verkeerd in de begroting zijn opgenomen. Door het hele begrotingsboekwerk heen komt heel veel allemaal faliekante onzin voor over bijvoorbeeld reserves, voorzieningen, weerstandsvermogen en weerstandscapaciteit, en één of ander niet-relevant ‘EMU-saldo’. Deze nonsens zet de (niet ervaren) gemeenteraadsleden en andere gebruikers geweldig op het verkeerde been. Dit soort verhalen zijn zeker ook strijdig met de wettelijke voorschriften, i.c. het BBV, dat in artikel 3 een begroting eist die voor gemeenteraadsleden begrijpelijk is.”

Opvallend is bovendien, dat deze brief, die inmiddels een ruime maand geleden is verstuurd, pas op 3 december, dus ná het behandelen van de Begroting 2013 door de Gemeenteraad, op de lijst van ‘Ingekomen stukken’ is geplaatst.

Geen gerelateerde berichten.

Economie Politiek 2012accountantBegroting 2013Begroting gemeenteEMU-saldogemeenteraadsvergaderingLeo Verhoefraadsledenregisteraccountantreservestekortvoorzieningenweerstandsvermogen

Bericht navigatie

Vorig bericht
Volgende bericht

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Facebook Instagram Reddit Bluesky LinkedIn Mastodon

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899


Tilburgers.nl is onderdeel van Stichting Onafhankelijke Media.

Elke maandag om 10.00 uur versturen wij het Tilburgers Weekoverzicht.
Inschrijven kan hier.

Controleer de inbox (of spammap) van uw e-mailprogramma om uw abonnement te bevestigen.


Zelf een Gastbijdrage op Tilburgers.nl insturen? Dat kan! ...lees verder

Veel gelezen

  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 34…
  • Boerke Mutsaers: sloop is onvermijdelijk
  • Wijkfestival ‘Westival’ in…
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 38…
  • Koninklijke onderscheiding en Zilveren…
  • Destijds: 1955 Ophaalbrug Lijns Heike
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 39
  • Bokhamer Blues als origineel protest
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 37
  • Omgevingsvergunning Tilburg in Week 35

Recente reacties

  • peter van gestel op Destijds: 1971 Sint Anna kerk
  • A Bol - Leemput op Factoriumtuin wordt Vrijheidspark
  • Berdien Joosten-Nijkamp op Wijkfestival ‘Westival’ in Tilburg West
  • Jos de Graaf op Hondengek
  • Ber van den Dries op Nieuwe Stadswinkel als voorbeeld van duurzaam en circulair bouwen

RSS feed: Bewonersbrieven Bewonersbrieven

  • Parkring voorbereidende werkzaamheden Heuvelring
  • Onderhoud bestrating in de Heuvelstraat
  • Proef noodsteunpunt in uw wijk
  • Voortgang werkzaamheden gebied Wijkevoort
  • Update over groot onderhoud Kastelenbuurt
  • Vernieuwen speel- en sportplek Hoffmannlaan en Bachlaan
  • Uitnodiging inloopbijeenkomst Kraaiven-IJpelareweg
  • Update NOAD-terrein
  • Werkzaamheden verkeerslichten Ringbaan-Oost/Van Meterenstraat
  • Sloopwerkzaamheden basisschool De Fonkel en gymzaal

Personeelsingang

Doneren

Tilburgers.nl is sinds 2007 dé nieuwswebsite van Tilburg. Word Vriend van Tilburgers.nl en doneer, zodat Tilburgers.nl blijft bestaan!
Doneren kan op drie manieren.
▪️ Via de link Donatie
▪️Via de QR-code
▪️ Direct overmaken naar de Bunq-bankrekening van Stichting Onafhankelijke Media, IBAN: NL44 BUNQ 2147 487 899

©2026 Tilburgers.nl WordPress thema gemaakt door SuperbThemes