Veel sportverenigingen hebben huurachterstand bij de gemeente

voetbalHet College van B&W (Burgemeester en Wethouders) heeft een bericht aan de gemeenteraad gestuurd waaruit blijkt dat 16 organisaties, waaronder veel sportverenigingen, een huurachterstand hebben bij de gemeente. De achterstanden variëren van enkele tientjes tot ruim 90.000 euro bij voetbalvereniging Longa TSV. Behalve bij de gemeente heeft Longa TSV ook een schuld bij de Belastingdienst.

In oktober heeft de gemeente gesprekken gevoerd met het bestuur van Longa TSV, waarbij ook samenwerking met voetbalclub Were Di is besproken, maar die gesprekken hebben geen oplossing opgeleverd. Bovendien is de financiële situatie sinds eind vorig jaar verder verslechterd. Daarom heeft de gemeente per 1 juli 2015 de huurovereenkomst opgezegd aan TSV Longa.

Sportschool Ooms in Tilburg-Noord, dat door de rechter op 6 februari failliet is verklaart, staat in het lijstje niet genoemd, terwijl de sportschool een huurachterstand bij de gemeente heeft van 423.000 euro.

Naar aanleiding van deze huurachterstanden, die bij elkaar opgeteld nu 182.048 Euro bedragen, stelt het College aan de gemeenteraad voor om een nieuw beleid te gaan voeren Met ingang van het nieuwe sportseizoen 2015-2016.

  • Maandelijkse facturering voor alle buitensportverenigingen;
  • Kortingspercentage bij vooruitbetaling en/of automatische incasso facturen;
  • Ontzegging van toegang tot de accommodatie bij betalingsachterstand van meer dan drie maanden;
  • Geen verplichting om de gehele accommodatie af te huren maar slechts het aantal velden dat nodig is. Dat geeft de mogelijkheid tot verhuur aan anderen of het uit de exploitatie nemen van overtollige velden;
  • Alle gebruikers huren rechtstreeks bij het Sportbedrijf, geen mogelijkheid van onderverhuur aan derden.

huurachterstanden sportverenigingen

Geef een reactie